Parandad õhukvaliteeti- enda, oma laste ja lastelaste elukeskkonda

Autogaasi kasutuselevõtmine on kiire ja konkreetne lahendus õhukvaliteedi parandamiseks eriti just linnapiirkondades. Seaduses on määratud lubatud kahjulike heitgaaside hulk ja autogaas on täna saadaolevatest autokütustest kõige keskkonnasõbralikum. Teadusuuringute järgi tekitab autogaasi põlemine võrreldes bensiiniga 50% vähem süsinikoksiidi (CO), 40% vähem süsivesinikke (HC), 35% vähem lämmastikoksiide (NOx) ja 50% vähem osooni ohustuvat aineid. Tänu madalamale saastusele on positiivne muutus õhu puhtuses tähelepanuväärne.


Annad oma panuse võitluses globaalse kliimamuutuse vastu

Autogaasi kasutamine mängib olulist rolli kliimamuutuste leevendamisel. Võrreldes teisi kütuseliike tarbivate autodega tekitab gaasiküttega auto kõige vähem kasvuhoonegaase. Näiteks tekitab autogaas sõidutestis keskmiselt 20% vähem CO2 võrreldes bensiiniga. Kui testida ainult summutitoru saastemäära, siis autogaas toodab kuni 15% vähem heitgaase.


Säästad omaeenda raha

Autogaas on reeglina odavam kui bensiin, sest valitsused julgustavad läbi kütuste aktsiisipoliitika inimesi rohkem gaasi kasutama. Suure läbisõiduga autod, millele on paigaldatud gaasiseade hakkavad raha kokku hoidma juba esimesel kasutusaastal.


Naudid kaasaegse mootoritehnoloogia pakutavaid valikuvõimalusi

Ford, GM, DaimlerChrysler, Toyota, Nissan, Mitsubishi, Daihatsu, Vauxhall, Proton, Volvo, Renault, Peugeot, Opel, Fiat… ja teised. Põhimõtteliselt kõik suuremad autotootjad on loonud spetsiaalselt  puhtal ja ökonoomsel autogaasil töötavaid sõidukeid ja uusi mootoreid. Eestis võite lasta igale bensiinimootoriga autole seadme lisada, mis võimaldab kasutada kütuseks gaasi ning soovi korral ka bensiinile ümber lülituda.


Naudid kasutusmugavust

Gaasiautode omanikud naudivad tankimisvõimalusi enam kui 32,000-s tanklas üle maailma (Eestis > 55). Autogaas on väga kergesti transporditav kütus, mistõttu on võimalik tankimisstruktuure kergesti laiendada. Aeg, mis kulub gaasiauto tankimiseks on sama, mis bensiiniautode tankimisele kuluv . Samas on tankimine lihtsam ja puhtam.

Paned oma auto mootori nurruma

Autogaasil töötava mootori töövõime on võrreldes tavalistel mootorikütustel töötavate autodega parem. Autogaas on kõrge oktaanisisaldusega kütus, mis võimaldab tõsta mootori võimsust ja parandada tööefektiivsust, vähendades samas kütuse tarbimist, mootori kulumist ja hoolduskulusid. Autogaas on ka parim alternatiivkütus mootorite käivitamiseks külmades kliimatingimustes.


Kindlustad enda ja kaasinimeste turvalisuse

Autogaasi turvalisus on tegelikult isegi kõrgem kui diiselküttel või bensiinil. Gaasipaagid on tugevamad, pidades vastu ka tugevale löögile ja muljumisele avarii olukorras. Lekke korral kütusesüsteemis sulguvad kaitseklapid automaatselt. Autogaasil sõitval autol on rahakoti- inim- ja keskkonnasõbralik küttesüsteem kuna hoiab ära kütuse raiskamise ja aurustumise.


Tasuvad ärisõidud

Autogaasil sõitvad veokid, bussid, rendiautod, politseiautod, koolibussid nii avalikus kui ka erasektoris säästavad märgatavalt rahalisi resursse kütuse arvelt pakkudes samas kompromissitut kasutusmugavust. Teie Firma võib oluliselt kärpida kütusele minevaid kulutusi minnes üle autogaasi tarbimisele.


Usaldusväärsed ja piisavad varud

Autogaasil töötavad masinad tarbivad üle 15 miljoni tonni gaasi aastas, mis on võrdne 8% kogu tarbitava vedelgaasi kogusest maailmas. Olemasolevad ülemaailmsed tootmisstruktuurid ja jaotusvõrgud kindlustavad gaasi jõudmise iga tarbijani.


Ühined miljonite progressiivselt mõtlevate autojuhtidega

Rohkem kui 8.3 miljonit autoomanikku on valinud autogaasi ja see arv tõuseb 12-15% aastas. Ainuüksi Euroopas prognoositakse aastas 40% tõusu. Autogaasi on kasutatud autode, veokite, busside ja mitmete maastikuautode poolt juba 1960 aastatest alates.